İSPANYA'DA DİL OKULLARI

İSPANYA'DA DİL OKULLARI

Haftalık Ders Saati

40 - 60 - 80 - 120 - 160 - 200

 • MADRID
 • BARCELONA
 • VALENCIA
 • GRANADA
 • MALAGA

İSPANYA'DA DİL OKULLARI

İspanyolca Avrupa Birliği’nde İngilizce’den sonra en çok konuşulan dildir. Bu sebepten dolayı İspanyolcaya duyulan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. İngilizce dışında geleceğin 10 dili arasında ilk sırada bulunan İspanyolca, dünyada 400 milyon kişi tarafından anadil olarak konuşuluyor. 21 ülkede resmi dil olan İspanyolcanın en çok konuşulduğu ülkeler Meksika ile ABD. Ancak yükselen ekonomiler arasında gösterilen Arjantin, Şili, Kolombiya ve Meksika’da bu dilin kullanılması Latin Amerika’yı hedef olarak seçen iş çevreleri için İspanyolcanın önemini artırıyor. Cervantes Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırma, ABD’nin İspanyolca konuşan nüfusun en kalabalık olduğu ülkeler listesinde Meksika’nın ardından ikinci sıraya yerleştiğini ortaya koydu. Anadili İspanyolca olan 41 milyon kişinin yanı sıra İngilizce ve İspanyolca bilen 11.6 milyon kişinin yaşadığı ABD, İspanyolca konuşan nüfus açısından Kolombiya (46 milyon) ve İspanya’yı (46.58 milyon) geride bırakarak 110 milyondan fazla kişinin İspanyolca konuştuğu Meksika’nın ardından ikinci sırada yer aldı. ABD’de İspanyolca konuşan nüfusun büyüklüğü 50 milyon kişiye ulaşmış durumda. 2050 yılı itibarıyla İspanyolca konuşan nüfus 138 milyon seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor.

Diğer yandan İspanyolca, Birleşmiş Milletler, Uluslararası Suç Mahkemesi, Dünya Ticaret Örgütü, Uluslararası İş Örgütü, Uluslararası Telekomünikasyon Birliği, Latin Birliği, Mercosur gibi oluşumların resmi dilleri arasında. Ayrıca %8’lik pay ile dünya genelinde internette en çok kullanılan üçüncü dil de İspanyolca.

Granada şehrinde İspanyolca’yı öğrenmek ise size hayatınız boyunca unutamayacağınız deneyimler yaşatacak. Bu güzel şehirde Endülüs kültürünü derinden hissedecek, Al Hambra Sarayı’nın güzelliğine kapılacak, Albayzin semtinde Granada şehrini kuş bakışı izleyecek, Fas sokaklarında kendinizi gerçekten Fas’taymış gibi hissedecek, şehrin merkezinde ise tam anlamıyla Avrupa’da olduğunuzu hissedeceksiniz ve Sacromonte’de orijinal İspanyol çingenelerinin hayat tarzını gözlemleyip çok farklı bir deneyim yaşamış olacaksınız. Diğer Avrupa ülkelerine nazaran İspanyol insanlarının ne kadar sıcak kanlı ve yardım sever olduğunu anlayacak, İspanyol mutfağını tanıyıp, kültürel yemeklerini tatma fırsatı bulacaksınız. Kısacası Granada size hiç unutmayacağınız çok güzel hisler yaşatacak, belki de hayatınızın en güzel anlarını bu şehirde yaşayacaksınız. Francisco A. de Icaza’nın Al Hambra’daki La Polvorosa Kulesi’nde sergilenen dizelerinde dediği gibi: “Ona sadaka verin bayan, bu dünyada Granada’da kör olmak kadar kötü bir felaket yoktur…''
 • DAHİL OLAN HİZMETLER

  •  Kurs süresince 3* otellerde konaklama
    Sabahları otelde açık büfe kahvaltı
    Havaalanı transfer hizmetleri
    Tercümanlık ve danışmanlık ücreti
    Otel ve kurs arası ulaşım ücreti
    Resmi belgelerin takibi
    Kurs ücreti
    Kayıt ücreti
    Materyal ücreti

  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  •  Uçak bileti, vize ve harç ücretleri
    Öğle yemekleri
    Akşam yemekleri
    Otelde alınan ekstralar
    Kültürel geziler