Detaylar

3 GECE / 4 GÜN

PARIS GİDİŞ
PARIS DÖNÜŞ

  • . . .
  • PARIS

1.Gün / PARIS
Misafirlerimizi Paris havaalanında karşılama sonrası havaalanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Barselona gezisi. Akşam Paris’te konaklama.
Görülecek yerler: Paris Turumuzun birinci gününde, Opera Meydanı ve Binası, Tuilleries Bahçeleri, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı, Eiffel Kulesi, Askeri Müze, Meclis binası, Napoléon'un Mezarı, Louvre Sarayı ve Müzesi, Madlen Kilisesi, Grand Palais, Petit Palais, Comedie Francais, göreceğimiz yerler arasında. Akşam otelimize transfer.

2.Gün / PARIS
Sabah kahvaltısından sonra Paris gezisi, akşam konaklama Paris’te.
Görülecek yerler: Paris turumuzun ikinci gününde Paris'in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesinin 2. katına çıkıyoruz. Daha sonra, tekne ile Seine Nehri gezisi’ne çıkıyoruz. Paris’in muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri köprülerinin altından geçerken Paris'in görkemli yapıları size eşlik edecek. Diğer göreceğimiz yerler; Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı. Nehir gezisinden sonra şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla da bilinen Montmartre Tepesine çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından, vergisiz parfüm, kozmetik ürünleri ve saat alabileceğiniz Benlüx mağazasına hareket ediyoruz. Benlüx Mağazasından sonra turumuz sona eriyor. Akşam otelimize transfer.

3.Gün / PARIS
Sabah kahvaltısından sonra Paris Louvre müzesi ve serbest zaman. Akşam konaklama Paris’te.
Görülecek yerler: Dünyanın en çok ziyaret edilen müzesi olarak ünvanını koruyan Louvre Müzesi, dünyanın en önemli sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. İlk olarak 1190’da Philippe-Auguste tarafından Paris’i Viking akınlarına karşı korumak amacıyla bir kale olarak yapılan, I. François zamanında yapılan düzenlemelerle yerini Rönesans bir dış görünüşe bırakan müze binası, en son 1989’da eklenen ünlü cam piramidi ile halen görkemini koruyor. 1793’te ise sanat koleksiyonunun halka açılmasıyla daha sonra Napolyon tarafından müzeye dönüştürülen yapı, günümüzde yılda 10 bin kişinin ziyaret ettiği bir sanat müzesi haline gelimiştir. Louvre müzesi turumuzda, Louvre’u serbest gezdikten sonra tüm gün serberst zaman. Akşam otelimize transfer.

4.Gün / PARIS
Sabah kahvaltısından sonra otelden çıkış yapıyoruz. Uçuş saatine göre Paris havaalanına hareket ve misafirlerimizi Paris havaalanından uğurlama.
 


  GENEL UYARILAR & NOTLAR
• Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
• Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
• Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
• Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
• Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir. (Rehberlerimiz kahvaltılarda daima yanınızda ve yardımcı olacaktır).
• Bilet dahil tur istendiği takdirde kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
• Rotatur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Rotatur’un sorumluluğunda değildir.
• Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
• Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
• Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
• Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
• Rehberlerimiz uzun yıllardan beri Rotatur bünyesinde çalışan ve alanında uzman kişilerdir.
• Belirtilen program grup olarak uygulanır, izinsiz olarak gruptan ayrılan kişilerden Rotatur sorumlu değildir.
• Misafirlerimizin sağlığı açısından yeme ve içme gibi konularda rehberimize danışması önemlidir.
• Misafirlerimiz, gezilerin uygulandığı ülkelerin kanunlarına riayet etmelidir.
• Rotatur olarak ana prensibimiz, misafirlerimizin azami derecede memnuniyetini sağlamaktır.

DAHİL OLAN HİZMETLER

4* Otellerde double odada konaklama.
Otellerde açık büfe sabah kahvaltıları.
Ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
Eiffel Kulesi 2. kat bileti.
Seine Nehri tekne bileti.
Louvre Müzesi bileti.
Araç içerisindeki ikramlar.
Tüm vergiler.

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Uçak bileti (talep edebilirsiniz).
Vize ve harç ücretleri.
Diğer müze ve ören yerleri giriş ücretleri.
Şahsi harcamalar, otelde alınan ekstralar.
Öğle ve akşam yemekleri.