Detaylar

3 Gece 4 Gün

BILBAO GİDİŞ
BILBAO DÖNÜŞ

  • . . .
  • BILBAO » SAN SEBASTIAN
  • SANTILLANA DEL MAR
  • SANTANDER
  • BILBAO

1.Gün / BILBAO
Misafirlerimizi Bilbao havaalanında karşılama sonrası havaalanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Bilbao gezisi. Akşam Bilbao’da konaklama.
Görülecek yerler: Kuzey İspanya turumuzun ilk günününde Bilbao şehir turumuzda; festival ve dini bayramlarda bölge halkını ağırlayan görkemli Begona Bazilikası, Casco Viajo, Arriaga Tiyatrosu, ünlü belediye binası ve Santiago Calatrava’nın ödüllü eseri Zubizuri Köprüsü (White Bridge) yer alıyor. Ardından nehir boyunca ilerleyip La Salve Zubio Köprüsü'nden karşıya geçerek şehri keşfe devam ediyoruz. 1300 yılında kurulan şehri, modern döneme taşıyan ödüllü mimar Frank Gehry’nin eseri, modern mimari Guggenheim Müzesi ve ilginç vitrayları ile Bilbao Concordia Tren Garı ve Santiago Katedrali’ni dışarıdan göreceğiz. Akşam otelimize transfer.

2.Gün / SAN SEBASTIAN
Sabah kahvaltısından sonra San Sebastian’a hareket ve San Sebastian gezisi. Akşam konaklama San Sebastian’da.
Görülecek yerler:
 Sabah Guernica Kasabası’na hareket ediyoruz. İspanya iç savaşında Alman uçakları tarafından bombalanan ve Pablo Picasso’nun en önemli eserine ilham kaynağı olan kasabayı tanıyoruz. Sonrasında Costa Vaska ve Kuzey İspanya’nın gastronomi cenneti, aynı zamanda her yıl Eylül ayında dünyaca ünlü “San Sebastian Film Festivali”ne ev sahipliği yapan, bu şirin şehri görüyoruz. Varışın ardından Concha Plajı, Belediye Sarayı, San Sebastian Film Festivali’nin yapıldığı Kursaal Sarayı ve Katedral Binası’nın görüleceği turumuzu tamamlıyor ve kalacağımız otele transferimizi gerçekleşiyoruz.

3.Gün / SANTILLANA DEL MAR & SANTANDER
Sabah kahvaltısından sonra Santillana del Mar’a hareket. Santillana del Mar & Santander gezisi. Akşam konaklama Bilbao’da.
Görülecek yerler:
 Sabah Santillana del Mar & Santander’e tarihe bir yolculuk yapmak üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız balıkçı kasabası olarak anılan Santillana del Mar Kasabası’nı gezeceğiz. Kurulduğu tarihten günümüze şehrin mimari yapısını bozmadan gelen yapıları, taş döşeli sokakları, hediyelik eşya mağazaları ile bu güzel ortaçağ kasabasını geziyoruz. Ardından yine İspanya’nın en sosyetik plajları, su sörfü yapan sörfçüleri ile ünlü kıyı şehri Santander’e hareket ediyoruz. Burada; Magdalena Sarayı, Puerto de Santander Feneri, çeşitli deniz canlılarının yaşadığı Açık Hava Deniz Müzesi, liman ve tarihi binaları göreceğiz. Gezimiz sonrasında Bilbao’ya otelimize geri dönüyoruz.

4.Gün / BİLBAO
Sabah kahvaltısından sonra otelden çıkış yapıyoruz. Uçuş saatine göre Bilbao havaalanına doğru hareket ve misafirlerimizi Bilbao havaalanından uğurlama.


  GENEL UYARILAR & NOTLAR
• Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
• Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
• Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
• Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
• Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir. (Rehberlerimiz kahvaltılarda daima yanınızda ve yardımcı olacaktır).
• Bilet dahil tur istendiği takdirde kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
• Rotatur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Rotatur’un sorumluluğunda değildir.
• Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
• Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
• Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
• Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
• Rehberlerimiz uzun yıllardan beri Rotatur bünyesinde çalışan ve alanında uzman kişilerdir.
• Belirtilen program grup olarak uygulanır, izinsiz olarak gruptan ayrılan kişilerden Rotatur sorumlu değildir.
• Misafirlerimizin sağlığı açısından yeme ve içme gibi konularda rehberimize danışması önemlidir.
• Misafirlerimiz, gezilerin uygulandığı ülkelerin kanunlarına riayet etmelidir.
• Rotatur olarak ana prensibimiz, misafirlerimizin azami derecede memnuniyetini sağlamaktır.

DAHİL OLAN HİZMETLER

4* Otellerde double odada konaklama.
Otellerde açık büfe sabah kahvaltıları.
Ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
Araç içerisindeki ikramlar.
Tüm vergiler.

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Uçak bileti (talep edebilirsiniz).
Vize ve harç ücretleri.
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri.
Şahsi harcamalar, otelde alınan ekstralar.
Öğle ve akşam yemekleri.