Detaylar

  • . . .
  • SIERRA NEVADA
  • ANDORRA
  • PIRINEOS
  • LLERIDA » HUESCA
  • GIRONA

İspanya'da Kayak Sporu

Sierra Nevada; İspanya'nın Granada şehrinde bulunan sıradağlardır. 3000 metreden yüksek on dört zirveyle taçlanmıştır. Sierra Nevada'nın bazı zirveleri deniz seviyesinden 3000 metre yüksekliğe ulaşır. Burada karlar temmuz ayına kadar kalkmaz ve sonbaharın sonunda yeniden kar yağmaya başlar. Avrupa'nın en yüksek yollarından biri olan GR411, 2100 metre yükseklikteki, Solynieve kayak merkezini geçtikten sonra, en yüksek iki zirve olan 3398 metre yükseklikteki Pico Veleta ile 3482 metre yükseklikteki Mulhacen'in çevresini dolaşır.

Sierra'nın Akdeniz'e yakın olması ve yüksekliği sayesinde, yamaçlarda çeşitli bitki türleri, altın kartallar ve bazı nadir kelebek türleri yaşar. Dağlarda, yürüyüşçüler ve kaya tırmanışçıları için çeşitli olanaklar sunan birçok sığınak vardır.

Sierra Nevada kış turizmi için en güzel yerlerden birisidir. Kayak sporuna ilgi duyanlar ve yeni başlayanlar için burası beklentileri karşılayacak cinsten. Bu spora gönül vermiş profesyonel kayakçılar için off-pist ve macera arayanlar için gece kayma imkanları bulabilirsiniz. İspanya’nın bu güzel kasabasında birçok restoran ve kafeler hizmet vermektedir. Burada İspanyol yemeklerini tadabilir, geleneksel butiklerden alışveriş yapabilirsiniz. Buraya geldiğinizde sıcacık bir atmosfere ile karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz.

DAHİL OLAN HİZMETLER

4* Otellerde açık büfe kahvaltı dahil konaklama.
Tur süresince ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
Tur süresince profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.
Araç içerisindeki ikramlar.

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Uçak bileti, vize ve harç ücretleri.
Saray ve müze yerlerine giriş ücretleri.
Lokal rehberlik hizmetleri.
Otelde alınan ekstralar.
Öğlen yemekleri.
Akşam yemekleri.
Eğlence yerlerine giriş ücretleri.
Seyahat sağlık sigortası.