Detaylar

  • . . .
  • GRANADA
  • GUADARRAMA
  • CALEAO
  • BROTO
  • VALLE DE LARRA
  • HUESCA

İspanya'da Kamping

İnsanların, şehrin dışında, kırlarda temiz hava alarak, spor yaparak yaşamayı sevmeleri, kuvvetli, becerikli, çevik olmaları için okul kampları kurmak, ilk olarak İngiltere’de izcilikle başlamış, daha sonra da bütün dünyaya yayılmıştır.

Kamp kurmak her şeyden önce bu konuda bilgiyi ve tecrübeyi gerektiren bir iştir. Önceden hazırlanmış bir kampa gidilmiyorsa, barınak hazırlamayı, ateş yakmayı, yemek pişirmeyi, kampta nelere ihtiyaç duyulacağını bilmek gerekir.

Kamp kurmak için yapılacak hazırlıklar ve dikkat edilecek önemli noktalar şunlardır:
1- Giyim : Kampta giyilecek kıyafer çok önemlidir, çünkü kamp yerinde giyecekler hem çok hırpalanır, hem de bunları tamir etme imkanı bulunmaz. Kampa gidecek kimseler hem rahatlıkları, hem de sağlıkları bakımından giyime çok önem vermelidirler. Ayakkabıların sağlam, rahat olması şarttır. Yaz kamplarına gidiliyorsa şapka almak , kış kamplarına gidiliyorsa yağmur geçirmeyecek bir şeyle başı örtmek ve yağmurluk almak gerekir. Kamp kıyafetlerinin seçiminde dikkat edilecek en önemli husus, bu kıyafetlerin sağlam, kolay yıkanıp kuruyabilecek kumaşlardan yapılmış olmasıdır.

2- Eşya: Kampa giderken taşınacak eşyanın, günlük ihtiyaçlarımızı karşılayan eşyaların en lüzumlularından seçilmesi, elden geldiği kadar az, hafif olması gerekir. Bu eşyaların arasında giyecekler, bir battaniye, varsa bir uyku tulumu, gidilecek bölgenin bir hartası, bir çakı, küçük bir balta, küçük bir tencere, kırılmayan bir bardak, yemek bıçağı, çatal, kaşık, kibrit, el lambası, herhangi bir kaza karşısında ilk yardım olarak kullanılabilecek tentürdiyot, pamuk, oksijen vs. gibi lüzumlu madddelerden meydana gelen küçük bir ecza kutusu başta gelir. Bunlardan başka, isteğe göre bir dürbün, fotoğraf makinesi, hazır yiyecekler, transistörlu bir radyo da eşyaların arasına koyulabilir.

3- Yiyecek: Çabuk bozulmayacak, yolda dökülüp saçılmayacak yiyecekler seçilmelidir. Kamp hayatı için en uygun yiyecekler, kuru yemiş, bisküvi, konserve sebze, konserve et, süt tozu, toz halinde hazır olarak bulunan çorbalardır. Yiyecek bulma konusunda kamp yerinden de faydalanılabilir. Kamp, bir köyün civarında ise köyden yumurta, tavuk alınabilir; ormanlık bir yerdeyse ağaçların meyvaları toplanabilir; deniz ve su kıyısındaysa balık tutulabilir.

DAHİL OLAN HİZMETLER

4* Otellerde açık büfe kahvaltı dahil konaklama.
Tur süresince ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
Tur süresince profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.
Araç içerisindeki ikramlar.

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Uçak bileti, vize ve harç ücretleri.
Saray ve müze yerlerine giriş ücretleri.
Lokal rehberlik hizmetleri.
Otelde alınan ekstralar.
Öğlen yemekleri.
Akşam yemekleri.
Eğlence yerlerine giriş ücretleri.
Seyahat sağlık sigortası.