Detaylar

5 Gece 6 Gün

MADRID GİDİŞ
MADRID DÖNÜŞ

  • . . .
  • MADRID
  • CORDOBA » SEVILLA
  • TANCA » GRANADA
  • MADRID

1.Gün / MADRID
Misafirlerimizi Madrid havaalanında karşılama sonrası havaalanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Madrid gezisi. Akşam Madrid’te konaklama.
Görülecek yerler: Madrid şehir turumuza Plaza Mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyon mahkemeleri izlenmiştir. Şehrin kalbi Puerta del Sol, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza de Orient, şehrin ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Madrid’deki otelimize transfer.

2.Gün / CORDOBA
Sabah kahvaltısından sonra Cordoba’ya hareket ve Cordoba gezisi. Tur sonrası Sevilla’ya hareket, konaklama Sevilla’da.
Görülecek yerler:
 Cordoba turumuzda Roma köprüsü, Vadi Elkebir (Guadalkavir) Irmağı ve Roma Kapısı'ndan Cordoba eski şehre giriş yapıyoruz. Emevilerden geriye kalan 850 sütunlu İslam mimarisinin ana eserlerinden biri olan, ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Cordoba Ulu Camii, Roger Garaudy müzesi (Casa Endülüs), Musevi Mahallesi, Endülüs mimarisi ile inşa edilen Cordoba Sinegogu'nu ve eski Cordoba sokaklarında meşhur Endülüslü âlimlere ait heykelleri göreceğiz. Akşam otelimize transfer.

3.Gün / SEVILLA

Sabah kahvaltısından sonra Sevilla gezisi ve serbest zaman. Akşam konaklama Sevilla’da.
Görülecek yerler:
 Sevilla şehir turumuzda Plaza de España, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Camii iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali'ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Hiralda minaresini göreceğiz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından tekrar buluşacağız. Sevilla nehir ve sokakları, nehir kenarında şehir surlarından günümüze ulaşan Altın kule’yi gördükten sonra Sevilla turumuzu tamamlıyoruz ve sonrasında otelimize transfer.

4.Gün / FAS - TANCA

Sabah kahvaltısından sonra Tarifa’ya hareket edeceğiz ve hızlı feribot ile Fas’ın Tanca şehrini geçececeğiz. Tanca gezisi, akşam Granada’ya dönüş ve konaklama Granada’da.
Görülecek yerler:
 Tanger Ulu Camii, Ibn Batuta Rotası, Cebeli Tarık Boğazı, Fenike Mezar Kalıntıları, Tarihi Tanca Şehri, Tanca Kalesi ve Surları, Tanca Meydanı, Tanca Balıkçı Limanı, Kraliyet Sarayı ve Bahçesi, Mirador de Tanger (Tanca seyir tepesi).

5.Gün / GRANADA

Sabah kahvaltısından sonra Granada gezisi. Akşam konaklama Granada’da.
Görülecek yerler:
 Granada turumuzda; Alhambra Sarayı, Arap Çarşısı, Eski Endülüs Müslüman Mahallesi Albaicin, Carrera del Darro, Mirador de San Nicolás, Sacromonte Tepesi, Gran Via, Bib Rambla Meydanı, Plaza de Isabel la Catolica, Fuente de las Batallas ve Belediye Meydanı’nı göreceğiz. Katılmak isteyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak, Sacramonte’de düzenlenecek olan Flamenko gecesine katılarak, Granada'da yaşayan çingenelerin beyaza boyanmış mağara evlerinde Flamenko gösterisini izleyerek keyifli bir gece geçirebilir.

6.Gün / MADRID

Sabah kahvaltısından sonra otelden çıkış yapıyoruz. Uçuş saatine göre Madrid havaalanına doğru hareket ve misafirlerimizi Madrid havaalanından uğurlama.


  GENEL UYARILAR & NOTLAR
• Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
• Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
• Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
• Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
• Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir. (Rehberlerimiz kahvaltılarda daima yanınızda ve yardımcı olacaktır).
• Bilet dahil tur istendiği takdirde kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
• Rotatur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Rotatur’un sorumluluğunda değildir.
• Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
• Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
• Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
• Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
• Rehberlerimiz uzun yıllardan beri Rotatur bünyesinde çalışan ve alanında uzman kişilerdir.
• Belirtilen program grup olarak uygulanır, izinsiz olarak gruptan ayrılan kişilerden Rotatur sorumlu değildir.
• Misafirlerimizin sağlığı açısından yeme ve içme gibi konularda rehberimize danışması önemlidir.
• Misafirlerimiz, gezilerin uygulandığı ülkelerin kanunlarına riayet etmelidir.
• Rotatur olarak ana prensibimiz, misafirlerimizin azami derecede memnuniyetini sağlamaktır.

DAHİL OLAN HİZMETLER

4* otellerde double odada konaklama.
Otellerde açık büfe sabah kahvaltıları.
Ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
Profesyonel Türkçe rehberlik.
Cordoba Camisi giriş biletleri.
Cordoba Camisi lokal rehberlik hizmetleri.
Sevilla Katedrali giriş bileti.
Sevilla Katedrali lokal rehberlik hizmeti.
Granada Al Hambra Sarayı giriş bileti.
Al Hambra lokal rehberlik hizmetleri.
Öğle yemeği (sandviç ve içecek).
Fas Tanca gidiş dönüş hızlı feribot bileti.
Araç içerisindeki ikramlar.
Tüm vergiler.

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Uçak bileti (talep edebilirsiniz).
Diğer müze ve ören yerleri giriş ücretleri.
Şahsi harcamalar, otelde alınan ekstralar.
Granada Sacramonte Flamenko show 45€.
Akşam yemekleri.