Detaylar

  • . . .
  • SEVILLA
  • GRANADA » CADIZ
  • SALAMANCA
  • COMPOSTELA
  • ZARAGOZA

İspanya'da Doğa Yürüyüşü

Trekking ya da  “Doğa yürüyüşleri” doğayla iç içe ve mesafeleri yürüyerek aşacağınız, kişisel her hangi bir beceri gerektirmeyen bir spor türüdür. Çoğunlukla dağcılıkla ve tırmanmayla karıştırılan trekking veya doğa yürüyüşü, kendini dinç hisseden, sağlık problemi olmayan her yaş grubundan insanın katılabileceği türden bir etkinliktir. 

İspanya’da doğa yürüyüşleri, batılı turistlere yönelik organizasyonlarla başladı. Seyahat acenteleri her yıl binlerce turiste doğa yürüyüşü yaptırmaktadır. İspanya’da bu etkinliklere, son yıllara kadar sadece dağcılık kulüp üyeleri katılıyordu. Şimdi klasik tatil türlerinden sıkılan her kesimden yerli turist ve hafta sonu, monoton şehir yaşamının ağırlığından, zamanla yarışın yarattığı stresten sıkılan her yaş ve meslek grubundan insanlar, değişik organizasyonlarla soluğu doğa yürüyüşlerinde alıyor. Doğayla iç içe spor yapmanın keyfini alan modern şehir insanı için “doğa yürüyüşü”  giderek bir tutkuya dönüşüyor.

İspanya’da trekking faaliyetleri,  çoğunlukla dağcılık spor kulüpleri tarafından veya dernekler aracılığıyla organize edilirken, turizm seyahat acenteleri tarafından da organize ediliyor.

Kent yaşamının hızlı koşuşturması, insan kalabalıkları, trafik keşmekeşi, kirli hava, gibi günlük yaşamı çekilmez kılan sorunlar, kent insanının modern çağın hastalığı STRES'in pençesinden kaçıp kurtulmasını da zorlaştırıyor. Bu sebeple doğa yürüyüşleri bulunmaz bir fırsat. Dağlarımızın olağanüstü güzelliği, bitki ve çiçek örtüsü, buzul gölleri, nehirleri, çıkılası zirveleri ve tüm yaban hayatı doğa yürüyüşlerinin unutulmaz parçalarını oluşturuyor. Öyle anlar var ki, doğa yürüyüşleri esnasında bir günde dört mevsimi yaşayarak, doğayı daha iyi tanımak mümkün olabilmekte... 

Dağlarda ve yürüyüş rotaları üzerindeki yeşilin her tonu, binlerce çeşit çiçek, dünyanın en nadide kelebekleri, sevimli dağ keçileri, misafirperver kasaba halkı, sizi bazen şaşkın bazen de sevgiyle karşılıyor… Bir doğa yürüyüşünü çekici ve her zaman tekrar edilebilecek bir faaliyet haline getiren birinci unsur tabi ki rehberlik oluyor. Doğa yürüyüşü grupları, her zaman dağ ve doğa rehberleri tarafından yönlendiriliyor. İyi bir rehberin, teknik bilgi ve becerilerine ilave olarak, sosyal ilişkiler ve iletişim kurma becerilerinin de güçlü olması gerekiyor.

DAHİL OLAN HİZMETLER

4* Otellerde açık büfe kahvaltı dahil konaklama.
Tur süresince ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
Tur süresince profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.
Araç içerisindeki ikramlar.

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Uçak bileti, vize ve harç ücretleri.
Saray ve müze yerlerine giriş ücretleri.
Lokal rehberlik hizmetleri.
Otelde alınan ekstralar.
Öğlen yemekleri.
Akşam yemekleri.
Eğlence yerlerine giriş ücretleri.
Seyahat sağlık sigortası.