Detaylar

  • . . .
  • BADAJOZ
  • GRANADA
  • MALAGA » SEVILLA
  • JEREZ
  • CADIZ

İspanya'da At Binme

Gür ormanları, vahşi dağları, benzersiz mimari anıtlarla dolu güzel şehirleri, uçsuz bucaksız sahilleri ve tatil beldeleriyle çok az ülke size bu kadar fazla çeşitliliği bir arada sunabilir. Bütün bu çeşitliliğin içerisinde de at binme sporunu İspanya'da da yapabilirsiniz. İspanya'nın verimli toprakları, çeşitlilik gösteren coğrafyası ve iklimi hayvan yetiştirmede oldukça etkilidir. 

Her zaman ılıman ve sıcak iklimi ve harika manzaraları ile İspanya görülmeye değer bir ülkedir. İspanya'nın hemen hemen her kentinde at çiftliği bulmanız mümkündür. Siz de at binme sporuna ilgi duyuyor ve bunu İspanya'da gerçekleştirmek istiyorsanız, İspanya'nın sıcacık havası ve mükemmel manzaraları eşliğinde bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Günümüzün at ve atçılık anlayışı neleri gerekli kılar diye sorulsa; ilgi, sevgi, bilgi ve bilimselliği gerekli kılar demek herhalde doğru bir cevap olur. Bir de, atçılığın sadece profesyonellerin uygulama alanı olmadığını, dileyen herkesin yerli ırklar veya dilerlerse Arap, İngiliz, Avrupa cins atlarla günlük veya daha uzun sürelere yayılan geziler yapılabileceği bilinmelidir. Atçılık  günübirlik olsun, arazide veya otel, köy evleri gibi mekânlarda konaklamalı olarak haftalara yayılacak uzunluklarda yapılabilecek gezilerle olsun ciddi bir turizm potansiyeli taşımaktadır. Atlı turizme ilgi duyanların bir kısmı araçların giremeyeceği noktalarda tarihi alanları gezebilmekte, yine seçecekleri deniz sahillerinde, göl, nehir boylarında, dağlarda, ovalarda atlı gezi keyfini yaşamaktalar. Dünyaya baktığımızda birçok ülkede atlı turizmin ciddi bir potansiyel oluşturduğunu, bunun için uluslararası organizasyonların düzenlendiğini ve şirketlerin ciddi yol aldıklarını görebiliriz. Unutulmaması gereken nokta; günü birlik binişler dışında özellikle uzun süreli veya konaklamalı arazi binişleri iyi bir biniş tecrübesi ve bedensel dayanıklılık gerektirmektedir. Kendilerini bu alana uygun görenler çalışmaları karşılığında binicilik eğitimleri de alabilmektedir.

DAHİL OLAN HİZMETLER

4* Otellerde açık büfe kahvaltı dahil konaklama.
Tur süresince ulaşım ve havaalanı transfer hizmetleri.
Tur süresince profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.
Araç içerisindeki ikramlar.

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Uçak bileti, vize ve harç ücretleri.
Saray ve müze yerlerine giriş ücretleri.
Lokal rehberlik hizmetleri.
Otelde alınan ekstralar.
Öğlen yemekleri.
Akşam yemekleri.
Eğlence yerlerine giriş ücretleri.
Seyahat sağlık sigortası.