Fransa Turu İle Sanatın Nabzını Keşfe Çıkın

Fransa Turu İle Sanatın Nabzını Keşfe Çıkın

Julius Sezar'dan Kral Henry'ye, Kanuni Sultan Süleyman'dan Churchill'e kadar tarihin hemen hemen her adımında Fransa topraklarının ve kültürünün izine rastlamak mümkündür... Şu veya bu şekilde tarihte her zaman önemli bir yer işgal etmiş olan Fransa Atlas Okyanusu ve Manş Denizi'ne sınırı olan bir bölgedir. Edebiyat akımlarının doğduğu ve öldüğü Fransa özellikle mimari ve kültürel anlamda adeta sınırsız bir ziyafettir. Her sene binlerce insan Fransa'da Gezilecek Yerler aramaktadır; bu yazımızda Fransa Turu ve bu bölgede merak ettiklerinizle alakalı yararlı bilgiler anlatacağız.

Fransa tarihi boyunca Kelt, Galya, Latin, İngiliz, Alman vb. işgallere uğradığı için karma kültürlü bir mimariye ve geçmişe sahiptir. Özellikle mimari anlamda görebileceğiniz bu renklilik mutlaka görmeniz gerekenler arasındadır. Strazburg'daki Notre Dame Katedrali yalnızca gezilere değil, Victor Hugo gibi büyük edebiyatçıların romanlarına bile konu olmuştur. Herhalde aramızda Eiffel Kulesi hakkında bilgi sahibi olmayan da yoktur... İngiltere tarafından hediye edilen bu kule Fransa'da Gezilecek Yerler listesinin doğal olarak başında yer almaktadır.
 


 

Fransa özellikle toplu taşıma anlamında dünyanın gıpta ettiği bir seviyededir.  Hem konforlu hem de makul fiyatta olan metro, otobüs ve tramvay hatları ülkeyi keşfetmenizde büyük kolaylık sağlayabilmektedir.  Oldukça kozmopolit bir nüfus yapısına sahip olan Fransa topraklarında entellektüeller, sanatçılar ve düşünürler sık sık rastlayabileceğiniz kişilerdir.

Fransa Turu dendiğinde doğal olarak akla ilk gelen sanat ve kültürdür... Muazzam müzeleri ve sanat galerileri olan ülkenin özellikle başkenti Paris'te hareketli bir gece hayatı var... Dünyaca ünlü Fransız mutfağını da keşfedebileceğiniz ülkede canlı şovlara da denk gelmeniz olası. Ne de olsa tiyatronun muhteşem başarılara ve gelişmelere imza attığı bir ülkede olacaksınız...
 


 

Fransa Turu dendiğinde kuvvetle ihtimal aklınıza fiyatlar ve gezi sırasında başınıza gelebilecek terslikler gelecektir. Ne yazık ki birçok tur şirketi fiyatını ucuz göstermek için otele transfer, rehber, önemli noktalara geziler gibi özellikleri "ekstra" adı altında para alarak yapmaktadır. Arkadaşlarınızla yahut iş ortaklarınızla güzel bir Fransa Turu düşünüyorsanız, bu ayrıntılara dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Rotatur olarak bu tarz hizmetlerin mutlaka pakete dahil olduğu, dürüst ve samimi bir hizmet veriyoruz. Fransa Turu hizmetimizde gezilmesi gereken tüm noktaları pakete dahil ediyor ve bölgenin kültürünü gerçek anlamda benimsemiş rehberlerle çalışıyoruz. Kafanızın rahat olduğu ve yeni bir kültürü keşfetmenin tadını çıkarabileceğiniz bir Fransa Turu için tek yapmanız gereken Rotatur ile iletişime geçmek!..