Şarkıların İlhamı Olan Mistik Bir Kültür: Fas

Şarkıların İlhamı Olan Mistik Bir Kültür: Fas

Akdeniz'in en nadide incilerinden birisi olarak geçen Fas oldukça renkli, kanlı ve etkileyici bir tarihe sahip. Uzun süre Osmanlı İmparatorluğu bünyesinde yer alan Fas'ta Gezilecek Yerler saymakla bitmez lakin aklınızda Fas Turu varsa, bu yazımıza bir göz atmanızda yarar var.
 


 

Fas dendiğinde Atlas Okyanusu'nun nemini, Akdeniz'in serinliğini Sahra Çölü'nün sıcaklığını nazlı bünyesinde karıştıran bir ülke gelmeli aklınıza... Dar sokakları ve adım başı karşınıza çıkabilecek şirin evleri ile Fas Turu size oldukça egzotik ve farklı bir tecrübe vaat ediyor. Doğu ve Afrika kültürünün kaynaştığı ülkede iki kültürün de müziğine, mutfağına ve insanına rastlamak mümkün.
 


 

Fas'ta Gezilecek Yerler dendiğinde listenin başına pazarları koymamız gerekiyor. Özellikle renkli kumaşlar ve mücevherler konusunda göz alıcı seçenekler sunan Fas pazarları, yerel bir gelenek olarak kurulurlar ve bambaşka bir tatları vardır. Unesco tarafından Dünya Mirası olarak görülen Djemaa El Fna meydanı ve bu meydandaki hareketlilik sizi bir masala davet etmektedir. Aynı şekilde Kazablanka ve Rabat bölgelerindeki sahiller, gezginleri ve kumsal severleri güzelliğiyle büyülüyor.
 


Loreena Mckennitt'in muhteşem bir şarkıyla dile getirdiği Marakeş Pazarı kesinlikle görmeniz gerekenler arasında. Her an karşınıza ihtişamıyla dikilebilecek sarayları, resimli duvarları ve baharat dükkanlarının birbiriyle dans eden kokuları eşliğinde bu pazarda bir gezinti bile Fas Turu için "iyi ki gelmişim..." dedirtecektir... Akrobatların ve ilüzyonistlerin sık görüldüğü bu ülkenin titizlikle bakılan bahçelerinde egzotik bir kokteyl yahut rahatlatıcı bir çay içmek, inanılmaz bir tecrübedir. Günün tatlı yorgunluğunu atmak içinse tarihi hamamları tercih edebilirsiniz...
 


Fas Turu yapmak için küçük bir arkadaş gurubu yahut iş ortakları olarak toplanabilirsiniz... Fakat doğal olarak aklınıza ne kadar güvenli, ne kadar pahalı, ne kadar güvenilir gibi sorular gelecektir. Tüm bu sorularınızın cevabı " içiniz rahat olacak şekilde " olsun isterseniz, rotatur.com ile sorunsuz bir Fas turu gerçekleştirebilirsiniz.

Rotatur olarak tur şirketlerinin huy haline getirdiği ekstra ücret alma ve Fas Turu içerisinde doğal olarak bulunması gereken özellikleri "ekstra" adı altında kar haline çevirmek gibi uygulamalara karşıyız. Değerli misafirlerimiz paket olarak sattığımız Fas Turu hizmetimizde hava alanından alınıp otellerine aktarılırlar. Gezmeleri gereken ve mutlaka görülecekler olarak kült olmuş tüm bölgeleri, yalnızca bilgi değil hitabet ve turizm anlamında da donanımlı rehberlerle keşfederler. Rotatur olarak birinci önceliğimiz sizin yeni bir kültürü, yeni bir ülkeyi ve yeni insanları tam anlamıyla keşfetmeniz... Bunu aklınızda " acaba bu ekstraya giriyor mu?.." sorusuyla yapamayacağınızı düşünüyoruz.