Eşsiz Kültürü İle Portekiz Turu Sizi Bekliyor

Eşsiz Kültürü İle Portekiz Turu Sizi Bekliyor

Avrupa'nın en batı köşesinde konumlanmış Portekiz ülkesi turistler tarafından sık sık ziyaret edilen oldukça egzotik bir ülkedir. Hem coğrafi kulvarda hem de kültürel açıdan görece izole edilmiş bir ülke olan Portekiz ulaşımın da rahat olduğu bir ülkedir. Tren sistemi oldukça gelişmiştir ve otostop kültürü görece hakimdir.

Her ne kadar cennet parçası gibi görünen kırsal alanlara ve muhteşem bir kültüre sahipse de Portekiz Turu yapacak olursanız azami ihtiyatı göstermekte yarar var. İnsanın olduğu her yerde olduğu gibi, burada da suç oranı ve tehlikeler doğal olarak mevcut.

Arkadaşlarınızla yahut iş ortaklığında bulunduğunuz bir toplulukla Portekiz Turu yapmayı istiyorsanız bu yazımız tam size göre! Önce görmeniz gereken yerlerden kısaca bahsedelim, daha sonra tur seçerken dikkat etmeniz gerekenlerin kısaca üzerinden geçelim...
 


 

Portekiz'de Gezilecek Yerler dendiğinde akla ilk gelenler Sintra, Porto ve Lizbon şehirleridir. Fakat büyük şehirlere geçmeden önce tarihi eserler açısından adeta ziyafet sunan Coimbra şehrini ziyaret etmek olacaktır. Portekiz Turu yaparken mutlaka uğramanız gereken, Mondego Nehri kenarındaki bu küçük kasaba tarihi mezarlar kiliseler ve manastırlarıyla ünlüdür. Portekiz'de Gezilecek Yerler listesinde ilk sıralarda olan Coimbra'da adımlarınızı avare bir şekilde serbest bırakabilir ve farklı bir kültürün lezzetini tadabilirsiniz....
 


 

Egzotik kısmını biraz daha açmak isterseniz Atlantik Okyanusu'nun koynunda uyumakta olan dokuz volkanik adanın birleşmesiyle oluşan Azor Adaları'nda ufak bir gezinti yapabilirsiniz. Buradaki manzaralar gerçekten görmeye değer...

Portekiz Turu bünyesinde daha otantik ve tabiri caiz ise otantik bir tecrübe arıyorsanız, Portekiz'in Venedik'e meydan okuyan şehri Aveiro'yu mutlaka keşfedin!.. Köprüler ve renk renk gondollarla muhteşem bir manzara çizen Aveiro şehri aynı zamanda Sao Gonchalinho Şapeli, Aveiro Katedrali gibi olağanüstü tarihi eserlere de ev sahipliği yapıyor. Portekiz Turu maceranızda olmazsa olmazlardan bir tanesi de elbette şarabı ile ünlü Porto şehri olmalıdır. Doura Nehri ile karşılıklı duran bu şehir canlı müziğin, dansın, pazarların ve renklerin cümbüşe dönüştüğü bir şehirdir.

Portekiz'de Gezilecek Yerler aslında saymakla bitmez. Fakat arkadaşlarınızla yahut iş ortaklarınızla bir Portekiz Gezisi düşünüyorsanız bilmeniz gereken önemli kıstaslar var. Günümüzde tur şirketleri oldukça ucuz verdikleri tur fiyatlarında otobüs, rehber, konaklama gibi elzem içerikleri eklememektedirler. Bu da muhteşem bir gezi olması gereken tatilinizi / tecrübenizi maddi bir faciaya dönüştürebilmektedir. Rotatur olarak etik dışı gördüğümüz bu tavrı reddediyoruz.

Rotatur üzerinden alacağınız Portekiz Turu paketi içerisinde yerel kültüre hakim ve işinin ehli rehberlerden hava yolu transferine, otel konaklamasından bölgenin kültürünü gerçek anlamda özümseyeceğiniz gezilere kadar herşey olacaktır. Size tek kalan ise Portekiz kültürünün tadını çıkartmak olacaktır. Bu muhteşem Portekiz Turu için buraya tıklamanız yeterlidir.